• Laboratoria Przyszłości

• Czerwiec - wykorzystanie sprzętu otrzymanego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

Maj #laboratoria przyszłości #laboratoria przyszłości

W kwietniu bardzo intensywnie wykorzystywano pomoce dydaktyczne oraz sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W czasie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny oraz apelu wielkanocnego został wykorzystany sprzęt - nagłośnienie zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pomoce dydaktyczne pozyskane w ramach tego programu wykorzystywane są podczas różnych zajęć m.in. matematycznych.

Wykorzystując sprzęt pozyskany z programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie klas V wykonywali Ekoludka, natomiast uczniowie klas IV i Va rozwijali swoje talenty tworząc wyszywanki matematyczne.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasa II b uczestniczyła w zajęciach z robotami edukacyjnymi Photon. W czasie zajęć uczniowie programowali swojego robota za pomocą prostego, graficznego języka programowania. Szukali niestandardowych rozwiązań rozwijając w ten sposób logiczne myślenie.

Uczniowie klasy IIa na zajęciach z Edukacyjnym Robotem Photon oraz IIb z klockami matematycznymi. Tworzenie ozdób bożonarodzeniowych na drukarce 3D. Tworzenie plansz matematycznych.

Kreatywne narzędzia wykorzystujące nowoczesne technologie, pozwalają na łączenie nauki z zabawą. Dzięki nim dziecko nie tylko nabywa nowych umiejętności, lecz także zaznajamia się z tajnikami programowania i świadomego korzystania z technologii. To, co dziś jest przyjemną zabawą, może zachęcić młodych odkrywców do poszerzania swoich pasji i w przyszłości otworzyć drogi do pracy w dziedzinie IT. Pomocne przy tworzeniu ozdób bożonarodzeniowych okazują się także nowe technologie, w tym drukarki 3D, które pomagają urzeczywistnić nasze świąteczne projekty.

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła została zaopatrzona w nowoczesny sprzęt. Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia zajęć. Uczniowie, korzystając z gogli oraz kontrolerów przeprowadzają zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenia: poruszają się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięgają po probówki i odczynniki, przeprowadzają reakcje, wyciągają z nich wnioski i efektywnie uczą się poprzez wirtualne doświadczenia. Pozostali uczniowie obserwują ich  przebieg na ekranie.

W czasie lekcji matematyki uczniowie wykorzystywali magiczne puzzle oraz magiczne klocki za pomocą których układali konstrukcje przestrzenne według wzoru oraz przeliczali elementy zbioru.

Podczas lekcji fizyki uczniowie mieli możliwość budowania atomów. Zestaw „Model atomu” umożliwia naukę poprzez doświadczenie i intuicję.

Wraz z nowym rokiem szkolnym przyszedł czas na wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości. Poprzez udział szkoły w programie Laboratoria Przyszłości został zakupiony sprzęt dzięki któremu uczniowie nabywają umiejętności w zakresie czytania i pisania z wykorzystaniem ćwiczeń rozwijających sprawności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię tworząc przestrzenne konstrukcje geometryczne. Ważnym sprzętem jest nagłośnienie, które będzie wykorzystywane w czasie akademii oraz imprez okolicznościowych.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach programu Zespół Szkół w Siemiątkowie otrzymał:

Grande 74

Grande 20

Grande 73

Biała tablica magnetyczna

Bezprzewodowy pistolet do kleju

Wkłady klejowe

Listwa antyprzepięciowa

Zestaw do mocowania teł

Kamera przenośna cyfrowa

Nagłośnienie Power Dynamics subwoofer + 2x kolumna

Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery