• Historia szkoły

• 29.III.1999 r.  Na posiedzeniu Rady Gminy w Siemiątkowie Koziebrodzkim  podjęto decyzję o utworzeniu Gimnazjum w Siemiątkowie Koziebrodzkim. Osobą pełniącą tymczasowo obowiązki Dyrektora został mgr Jan Bosiak.

W wyniku konkursu na Dyrektora Gimanzjum w Siemiątkowie Koziebrodzkim w maju 1999 r. stanowisko to powierzono mgr Agnieszce Jaworskiej na okres pięciu lat szkolnych.

01.IX.1999 r. odbyło się otwarcie nowo powstałej szkoły w naszej gminie - Gimnazjum. Na uroczystość tą przybyli uczniowie, członkowie Rady Pedagogicznej, rodzice oraz zaproszeni goście.

W 2001 r. po raz pierwszy w naszym Gimnazjum odbył się Egzamin Gimnazjalny. Nie obyło się bez stresu i rozpaczy, jednak trochę adrenaliny nikomu nie zaszkodzilo. Od tamtej pory co roku uczniowie Gimnazjum sprawdzają swe umiejętności w taki właśnie sposób.

Publiczne Gimnazjum w Siemiątkowie Koziebrodzkim funkcjonuje od 01.IX.1999 r. Warunki, w jakich przyszło nam na początku pracować były bardzo trudne. Największy problem stanowiła baza lokalowa. Sytuacja ta zmusiła nas do korzystania z pomieszczeń Szkoły Podstawowej, Szkoły Rolniczej i zaadaptowanych na ten cel dwóch sal Pawilonu Handlowego. Jednak dzięki dobrej organizacji i zarządzaniu tutejszych władz gminnych w ciągu kilku miesięcy udało się wznieść mury nowej szkoły. 19.II.2003 r. o godzinie 1100 rozpoczęła się uroczystość otwarcia nowego budynku szkoły.

Od 01.IX.2004 r. opiekę nad całą naszą gimnazjalną bracią sprawuje mgr Iwona Grabowska - nowa Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Siemiątkowie.