• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.  Nasza szkoła również przyłączyła się do tych obchodów kładąc główny nacisk na kształtowanie u młodego pokolenia postaw odpowiedzialności za stan środowiska i prawidłową segregację śmieci. Obchody Dnia Ziemi podzielono na dwie części:

Klasy I – IV wzięły udział w apelu dotyczącym istoty Dnia Ziemi oraz prawidłowego segregowania śmieci. Następnie wykonały pracę plastyczną na temat „Ziemia moich marzeń”. Klasy III i IV dodatkowo  przygotowały wypowiedź pisemną „Nasza Ziemia za 100 lat”.

Klasy V-VIII również wzięły udział w apelu dotyczącym istoty Dnia Ziemi. Następnie wykonały plakaty na temat „Gdy śmieci segregujesz – Ziemię swą ratujesz”. Przedstawiciele klas zmierzyli się testem wiedzy dotyczącym ekologii i rozwiązali krzyżówkę z zakresu ochrony środowiska i przyrody.

Dodatkowo ogłoszono konkurs plastyczny „LOGO fundacji ekologicznej” oraz w klasach V – VIII konkurs na wykonanie prezentacji dotyczącej prawidłowej segregacji śmieci.

Zwycięską klasą w zmaganiach w ramach obchodów Dnia Ziemi została klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VIIa, a trzecie miejsce klasa VIIb.

W konkursie plastycznym „Logo fundacji ekologicznej”:

- w kategorii klas I-III

I miejsce – Szymon Nowicki  IIIa

II miejsce - Amelia Rudek IIIb

III miejsce Sandra Goszczycka I

- w kategorii klas IV – VI

I miejsce Anna Wagner VIIa

II miejsce Oliwia Ciesielska VIIa

III miejsce Jakub Siwiński IVb

• AKCJA ŻONKILE 2022

79. rocznica powstania w getcie warszawskim

Dnia 21 kwietnia 2022r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej ,,Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie przygotowali żonkile, symbol pamięci o bohaterach powstania w getcie warszawskim.

• Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

• Uczniowie Zespołu Szkół w Siemiątkowie po raz kolejny wzięli udział w szkolnym konkursie rękodzielniczym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowania tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi, rozwijanie umiejętności plastycznych. W dniu 12 kwietnia bieżącego roku komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem, bowiem wyjątkowych ozdób było bardzo dużo, które przygotowane były z wielką starannością i zaangażowaniem. Konkurs podzielony był na trzy kategorie w których laureatami zostali: I. Przedszkole: 1 miejsce Kaja Kozłowska 2 Emilka Mocna 3 Amelia Strzelczyk. Wyróżnienia: Krystian Skrocki, Natalia Czarnecka, Kinga Naguszewska. II. Szkoła podstawowa: klasy I-IV: 1 miejsce Patrycja Dudek, 2 miejsce Kacper Parzych, 3 miejsce Wiktoria Skrocka. Wyróżnienia otrzymali: Maja Lubomska - Cym, Natalia Zakrzewska, Natalia Borowska, Lena Bonisławska, Jan Gosik. III. Szkoła podstawowa klasy V-VIII: 1 miejsce Maja Chiżyńska, 2 miejsce Julia Pazik, 3 miejsce Weronika Naguszewska. Wyróżnieni zostali: Kalina Adranowicz i Alan Dobies. Ozdoby wielkanocne wzięły udział w kiermaszu wielkanocnym. Społeczność szkolna mogła podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, poświęcony czas na wykonanie ozdób i kreatywność a zwycięzcom gratulujemy!

• „PAMIĘTAMY… KATYŃ 1940”

• Dnia 11 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Uczniowie klasy 8a przygotowali program słowno-muzyczny, którego celem było przypomnienie okrutnego mordu dokonanego na Polakach przez NKWD w Związku Sowieckim wiosną 1940 roku.